Sytuacja z ostatnich kilku tygodni spowodowała duże spowolnienie gospodarki. Efekty tego kryzysu prawdopodobnie będziemy odczuwali dłuższy czas, nawet po zakończeniu epidemii. Rozmowy z przedsiębiorcami wskazują na to, że niemal każdy snuje czarne scenariusze. Głośno mówi się o obniżkach pensji, czy zwolnieniach. Kryzys zawsze przynosi jakieś zmiany. Jednym wychodzą one na gorsze, a inni na nim korzystają

Branża ubezpieczeniowa błyskawicznie dostosowała się do nowych realiów. W ciągu dosłownie 2-3 pierwszych tygodni epidemii niemalże wszystkie firmy ubezpieczeniowe wprowadziły zdalne wystawianie polis. Coś, co jeszcze  w styczniu było niemożliwe, w lutym było już koniecznością. Na szczęście, proces wdrażania zdalnego polisowania przebiegł nadwyraz sprawnie. Dzisiaj, kiedy ograniczamy do minimum kontakty osobiste i realne spotkania, wystawianie i opłacanie polis internetowo jest wyraźnym krokiem w kierunku ochrony naszego zdrowia i życia. 

Tego typu udogodnienie dotyczy wszystkich wystawianych polis. Możemy online ubezpieczyć samochód, mieszkanie, wykupić polisę na życie czy indywidualne ubezpieczenie grupowe. Takie rozwiązanie niesie za sobą same plusy. Agent potrzebuje wyłącznie danych klienta i na tej podstawie wystawiana jest polisa. Wszystkie dokumenty zostają automatycznie wysłane na maila klienta. Opłacając polisę, klient oświadcza, że zapoznał się z warunkami i w ten sposób zostaje zawarta umowa. 

Wydaje się, że branża ubezpieczeniowa wyjdzie obronną ręką z tego kryzysu. Niedość, że branża dostosowała się do nowej sytuacji, to dodatkowo wzorsło zainteresowanie ubezpeiczeniami – głównie tymi, które ochraniają nasze życie i zdrowie. Te trudne czasy pokazały nam, że nie jesteśmy „nieśmiertelni” i, że ubzepieczenie na życie albo nawet zwykła grupówka daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Do tej pory, niewiele osób brało pod uwagę, że nagle mogą zachorować albo, że zdarzy się jakiś wypadek. Koronawirus pokazał, że niemożliwe nie istnieje i lepiej się przed tym wszystkim zabezpieczyć. Dlatego właśnie, w ostatnim okresie temat ubezpieczenia na życie i ubezpieczeń grupowych jest niezwykle często poruszany podczas rozmów. Ludzie uświadomili sobie, że tragedia może się zdarzyć w najmniej odpowiednim momencie. Samochód ubezpieczamy na okoliczność wypadku, a zdrowia i życia już nie. To nie do końca rozsądne. Więcej o ubezpieczeniach na życie piszę na mojej stronie – Ubezpieczenia na życie

Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe, więc klienci siłą rzeczy muszą wykupić np. OC na samochód. To, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że do tej pory jedyną prostą formą ubezpieczenia komunikacyjnego było przedłużenie starej polisy. Wszelka zmiana była równoznaczna z koniecznością dokonania szeregu formalności. Teraz nie jest to już koniecznie. Procedura wygląda tak samo, czyli polisa trafia na maila, płatność online i umowa zostaje zawarta.  A o tym, dlaczego zawsze warto sprawdzać gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód, piszę >>TUTAJ<<.

Mimo, że osobiście preferuję kontakt fizyczny z klientami, to na czas epidemii zawieranie polis zdalnie jest najbardziej rozsądnym wyjściem. Cieszę się, że w tak trudnych chwilach mogę Państwu pomóc przy zawieraniu polisy. Jestem do Państaw dyspozycji. Jeśli szukają Państwo ubezpieczenia majątkowego, życiowego, firmowego i innych, to zapraszam do kontaktu. Współpracuję z wszystkimi największymi towarzystwami i porównam dla Państwa ofertę w każdej firmie. 

Kontakt

Opinie Ubezpieczenia