Ubezpieczenia na Życie i Zdrowie

Ubezpieczenie na Życie jest to produkt przeznaczony przede wszystkim dla świadomych klientów. Ludzi, którzy poważnie podchodzą do życia, planują i zabezpieczają się na przyszłość. Według statystyk 44% Polaków posiada polisy na życie. Jesteśmy nadal daleko w tyle za USA i Europą Zachodnią. Dodatkowo, znaczna część tych polis jest zawarta wyłącznie „pod kredyt”, gdzie beneficjentem jest bank…

 

Ubezpieczenie na Życie w najprostszej formie jest to zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Jeśli jesteśmy ubezpieczeni na 100 tysięcy i umrzemy w wyniku zawału, to osoba, którą wskażemy wcześniej w umowie otrzyma całą kwotę na konto. Jeśli nie wskażemy nikogo, to pieniądze z polisy rozkładają się zgodnie z prawem spadkowym. W rzeczywistości polisy są nieco bardziej rozbudowane i gwarantują wypłatę środków w zależności od kilku czynników.

Przy zawieraniu polisy każda osoba musi sobie ją niejako skonfigurować. Jest to nasz indywidualny produkt, więc warto go dopasować do naszego stylu życia, zagrożeń z jakimi się spotykamy na codzień czy osobistymi preferencjami. Podczas dobierania odpowiednich parametrów polisy ustala się sumę ubezpieczenia w przypadku śmierci naturalnej, w przypadku choroby, czy wypadku. Dodatkowo poza samą śmiercią możemy ubezpieczyć swoje zdrowie, dzięki czemu w przypadku wystąpienia zdarzenia takiego jak choroba, operacja, ciężkie zachorowanie lub pobyt w szpitalu towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam należyte odszkodowanie. Tych parametrów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego nie da się określić ile kosztuje dobra polisa na życie.

Należy pamiętać, że kupno polisy na życie nie jest inwestycją w nas samych. Oczywiście, jeśli trafimy do szpitala i jesteśmy na taką okoliczność ubezpieczeni, to otrzymamy zastrzyk gotówki. Jednak z założenia, wykupując polisę na własne życie i zdrowie, tak naprawdę bronimy naszych bliskich przed problemami finansowymi. Wyobraźmy sobie prostą sytuację. Mamy kredyt hipoteczny na budowę domu. Jadąc do pracy ulegamy wypadkowi samochodowemu. Czy naszą żonę, męża czy dzieci będzie stać na to, żeby dalej spłacać kredyt, utrzymywać dom i ponosić koszty naszego leczenia? A co, jeśli nasze dochody są jedynymi lub przeważającymi dochodami w naszym gospodarstwie domowym?

Przed tym właśnie można się zabezpieczyć kupując polisę na życie. Zabezpieczamy finansowo naszych najbliższych przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Wydając kilkadziesiąt, czy sto złotych miesięcznie na ubezpieczenie kupujemy sobie i bliskim święty spokój. Dlatego właśnie ten produkt jest przeznaczony dla osób, które czują odpowiedzialność za życie swojej rodziny.

My, Polacy, mamy tendencję do oszczędzania na swoim zdrowiu. Jesteśmy w stanie wydać 8 tysięcy złotych na wakacje w ciepłych krajach, a nie ubezpieczamy się za 150 złotych na okoliczność leczenia w szpitalu za granicą, czy powrotu do kraju prywatnym transportem, gdzie suma ubezpieczenia to 500 tysięcy złotych. Innym przykładem mogą być ci, którzy ubezpieczają samochód i dokonują wszelkich starań, aby wartość samochodu były jak najwyższa (co oczywiście skutkuje zwiększeniem wysokości składki), żeby w przypadku wypadku ubezpieczyciel wypłacił o kilka tysięcy większe odszkodowanie. Decydują się na rozszerzone pakiety assistance, ochronę zniżek, ochrona szyb, kół, ruchomości wewnątrz pojazdu, ale nie wykupują NNW, które w razie wypadku przyda się bardziej, niż ochrona zniżek.

Codziennie słyszymy o dramatach, które się dzieją w rodzinach. Nagłych zachorowaniach na raka, wypadkach, pożarach i innych tragediach, a i tak cały czas uważamy, że nam się to na pewno nie przytrafi. Nawet nie zdajecie sobie Państwo sprawy, jak wiele osób dzwoni z prośbą o wykupienie polisy, bo właśnie teraz zdarzył się wypadek czy zachorowanie. Niestety wtedy jest już za późno. Ostatnio zadzwonił do mnie klient, który chciał ubezpieczyć samochód, który właśnie został skradziony. Przecież to jest jakiś absurd. Trzeba brać takie rzeczy pod uwagę z wyprzedzeniem.

Kalkulacja takiego ubezpieczenia to kwestia kilkunastu minut. Mogę to zrobić nawet telefonicznie. Moje biuro mieści się w Chorzowie, więc jeśli ktoś jest z okolicy, warto się spotkać i porozmawiać osobiście.

Poniżej zostawiam kontakt telefoniczny i mailowy do siebie. Można też skorzystać z formularza kontaktowego.

 

Telefon: 793-366-398

mail: ubezpieczenia@damian-jarczyk.pl

 

Czytaj również…

Ubezpieczenia komunikacyjne OC / AC i inne

Opinie Ubezpieczenia