fbpx

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny mówiąc najprościej jest to kredyt na spłatę dwóch lub więcej innych kredytów. Stosuję się go po to, aby zmniejszyć wysokość miesięcznych zobowiązań. Według moich statystyk, 7/10 kredytów konsolidacyjnych udaje się zawrzeć bez wydłużenia okresu spłaty. Po prostu dobieram dla swoich klientów kredyt na tyle tani, że, zostają spłacone stare zadłużenia, a nowy kredyt jest na tyle korzystny, że jego oprocentowanie pozwala na znaczne oszczędności.

Jeśli posiadają Państwo kilka kredytów, to warto się spotkać i zorientować się, czy da się płacić te same zobowiązania dużo taniej.

 

W przypadku posiadania kilku kredytów i chęci wzięcia nowego, dobrze jest się zastanowić, czy oszczędności, jakie można uzyskać z konsolidacji nie pozwolą na wzięcie pieniędzy z nowego kredytu, a suma spłacanych rat będzie taka sama, jak przed wzięciem pieniędzy. Zdarzają się też takie przypadki jak ten opisany poniżej:


Przyszedł klient po kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych. Podczas rozmowy okazało się, że posiada już kredyt gotówkowy, kredyt na samochód + dodatkowo spłaca hipotekę. Łączna suma miesięcznych zobowiązań to 2.700 złotych. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się, że konsolidacja wszystkich kredytów ( w tym tego nowego), dała ratę 2550, a dodatkowo na konto klienta trafiło 10.200 złotych (!!!) z tytułu niewykorzystanego ubezpieczenia. Godzinne spotkanie przyniosło klientowi ogromne oszczędności.


 

Skąd się biorą oszczędności z kredytu hipotecznego?

Odpowiedź jest dosyć prosta. Klienci, którzy nieświadomie zaciągnęli kredyt bez analizy wszystkich ofert i negocjacji warunków kredytu zgodzili się na opłacanie bardzo wysokich oprocentowań, przy wysokich marżach. Do tego dochodzą opłaty dodatkowe, jak różnego rodzaju ubezpieczenia itp. Okazuje się, że te same kredyty można było wziąć na znacznie lepszych warunkach, gdyby o konsultacje poproszono eksperta kredytowego, który w swojej ofercie ma kilkanaście największych banków w Polsce.

 

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Nawet, jeśli aktualnie posiadane kredyty są na stosunkowo dobrych warunkach, to istnieje możliwość połączenia tych kredytów w jeden, który daje:

1. Będzie płatny jednorazowo – znacznie łatwiej będzie zapamiętać datę płatności,

2. Nie trzeba będzie posiadać kont w kilku bankach,

3. Kredyt ubezpieczony będzie tylko raz, bo będzie jeden kredyt,

4. Nie trzeba będzie płacić za usługi dodatkowe takie jak karta, lokata itp w każdym banku,

5. Można modelować okres spłaty kredytu tak, aby spłacić kredyt szybciej lub ponosić niższą ratę miesięczną.

 

Telefon

793-366-398


 

Tematy pokrewne:

Kredyt gotówkowy.

Kredyt hipoteczny.