fbpx

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny do często inwestycja na całe życie. Warto więc podejść do tego rozsądnie i zaczerpnąć opinii eksperta. W swojej historii pośredniczyłem w pozyskaniu kredytu hipotecznego dla kilkudziesięciu klientów. Za każdym razem moja oferta była lepsza od tych, które klienci przynosili z banku.

 

Kredyt hipoteczny jest udzielany m.in. na:

  1. Budowę domu,
  2. Zakup działki,
  3. Zakup mieszkania lub domu,
  4. Na cel dowolny.

 

W najprostszym rozumieniu, z kredytem hipoteczny mamy do czynienia wtedy, kiedy zabezpieczeniem udzielonego kredytu jest nieruchomość. Bank wpisuje się w księgę wieczystą nieruchomości i zwalnia ją dopiero po spłacie kredytu. Niewątpliwą zaletą tych kredytów jest niskie ryzyko banku, a co za tym idzie, niska cena. Te kredyty są bardzo nisko oprocentowane i uruchamiane po bardzo niskich prowizjach. Minusem jest oczywiście fakt, że w przypadku braku spłaty kredytu, bank może rozporządzać naszą nieruchomością.

 

Który bank daje najlepsze kredyty hipoteczne?

Każdy przypadek jest inny i do każdego należy podchodzić indywidualnie. Parametrów kredytu jest tak dużo, że nie sposób wybrać jeden bank, który spełni oczekiwania wszystkich. Zazwyczaj jest tak, że im lepsza oferta banku, tym wymagania wobec swoich klientów są większe. Banki najbardziej preferują klientów zatrudnionych na umowę o pracę, na czas nieokreślony, najlepiej w zawodach społecznego zaufania z wieloletnim stażem w branży. Niestety, nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji, więc poszukiwanie najkorzystniejszego kredytu nie jest łatwe.

 

Jak wygląda staranie się o kredyt hipoteczny?

Przebieg procesu pozyskiwania kredytu jest różny w zależności od tego co będzie kredytowane, co będzie zabezpieczeniem oraz to, w którym banku będzie realizowana inwestycja.

W przypadku darmowych konsultacji ze mną, pierwsze spotkanie trwa ok. godziny. W tym czasie badam potrzeby klienta, sprawdzam zdolność i przedstawiam wstępne oferty. Kolejne spotkanie to kompletowanie wniosków i uzupełnianie ew. braków. Po decyzji pozytywnej następuje podpisywanie umowy.

Do tego dochodzą procesy około kredytowe, takie jak kontakt z deweloperem, zaświadczenia od pracodawcy, podpisanie aktu notarialnego u notariusza.

 

Dlaczego warto ze mną współpracować?

Poza tym, że w swojej ofercie posiadam ofertę kilkunastu banków i mogę swobodnie porównać oferty nie dając się nabrać na „ukryte koszty”, uczestniczę w całym procesie pozyskiwania kredytu po to, aby moim klienci skupili się na swojej nieruchomości, a nie na wypełnianiu dokumentów bankowych.

Kolejnym ważnym aspektem współpracy ze mną jest fakt, że przygotowuję swoich klientów do pozyskania kredytu. W bankach pracownik wypełnia formularz, wynikiem którego jest decyzja o wstępnej zdolności lub braku zdolności. Pracownik, który kompletuje taki wniosek po prostu informuje nas o tym, co wyświetlił system. W przypadku współpracy ze mną, moi klienci są przygotowani do wzięcia kredytu i decyzje odmowne zdarzają się wyjątkowo rzadko. Niejednokrotnie spotykałem się z klientami, którzy nie dostali kredytu w swoim banku, a po konsultacji ze mną, ten sam bank przyznał im finansowanie.

 

Warto podejść do kredytu hipotecznego z rozsądkiem i dokładnie przeanalizować swoje możliwości.

 

Telefon

793-366-398