fbpx

Kredyt firmowy

Specjalizuje się w pozyskiwaniu kredytów firmowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek kapitałowych i osobowych. Kwoty, jakie są udzielane firmą są od kilku tysięcy, do kilkunastu milionów złotych. Górna granica niemalże nie istnieje.

 

Banki lubią udzielać kredyty firmom, ze względu na relacje, jakie potem mogą z tymi przedsiębiorcami nawiązać. Konta firmowe gwarantują bankowi znacznie większy obrót gotówką, niż konta prywatne.

W przypadku kredytów firmowych, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Nie ma tutaj schematów nawet podstawowych. Klient, który ubiega się o kredyt firmowy musi również uzbroić się w cierpliwość. O ile zwykły kredyt gotówkowy można załatwić podczas jednego spotkania ze mną, o tyle przy firmowych ten proces jest znacznie dłuższy.

 

Kto może starać się o kredyt firmowy?

Zdaję sobie sprawę, że kondycja rzeczywista firmy, a księgowa to dwie różne rzeczy. W sposób umiejętny przygotowuje klienta do pozyskania kredytu, w taki sposób, aby klient był atrakcyjny z punktu widzenia banku. Staram się dopasowywać klienta do kredytu, który potrzebuje. Nie jestem bankiem, który sprawdza, czy klient wpasuje się w system. Działam inteligentnie po to, żeby kredyt rzeczywiście został udzielony.

Dla działalności gospodarczych na pewno dobrze jest przygotować podstawowe dokumenty firmowe, tak jak np KRiR za ostatni rok, aktualny rok obrotowy czy ostatnie 3 miesiące działalności. W przypadku spółek to oczywiście bilans oraz rachunek zysków i start.

Mam w swoim zwyczaju współpracowanie z księgowymi moich klientów na etapie kompletowania wniosków, więc jeśli klient chce być obsłużony przy minimalnym swoim zaangażowaniu, to wystarczy dać upoważnienie ustne księgowej.

 

Najczęściej zadawane pytania o kredyt firmowy:

  1. Jaki jest minimalny okres prowadzenia działalności?

Zazwyczaj jest to 12 miesięcy, ale są przypadki, że już po 6 miesiącach udało mi się pozyskać finansowanie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

  1. Jaki jest minimalny wiek właściciela działalności?

Zależy od banku, ale zazwyczaj 18 lat.

  1. Czy bank akceptuje stratę na działalności?

Tutaj sytuacja jest mniej więcej 50/50. Część banków odrzuci taki wniosek, a inne chętnie go rozważą. Tutaj trzeba się oprzeć na moim doświadczeniu.

  1. Czy bank akceptuje zaległości z US i ZUS?

W większości banków jest to problem, ale z niektórymi można się dogadać. Jest to kwestia rozpatrywana indywidualnie. Wbrew pozorom, jest to popularny „problem” przy staraniu się o kredyt, więc wiem jak z tym sobie poradzić.

  1. Ile maksymalnie można dostać kredytu na firmę?

Nie ma górnej granicy. Każdy bank ma inną ofertę, ale zazwyczaj kilkaset tysięcy kredytu toczy torem procesowym, nie indywidualnym. Nie ma problemów w tym, żeby uzyskać finansowanie w kwotach wielomilionowych.

  1. Jak długo czeka się na udzielenie kredytu?

Jeśli wszystko idzie dobrze, to w teorii nawet 1 dzień. W praktyce 3-4 dni. Nie zawsze jednak wszystko jest tak, jakbyśmy chcieli i wtedy czas uruchomienia kredytu się opóźnia. Czasami same przygotowanie się do wnioskowania o kredyt może trwać kilka miesięcy. Kwestia ile trzeba będzie nad danym przypadkiem „pracować”

 

Zapraszam do kontaktu, w celu omówienia szczegółów.

Telefon

793-366-398

 


 

Damian Jarczy ekspert kredytowy