Ubezpieczenie komunikacyjne OC/AC to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Jako agent ubezpieczeniowy sprzedaję miesięcznie kilkadziesiąt polis ubezpieczeniowych tego typu. Klienci korzystają z moich usług głównie dlatego, że rzeczywiście mają realnie najtańsze polisy, a dodatkowo wszystkie formalności załatwiam za nich. Większość osób, z którymi zaczynam współpracę, zostaje moimi stałymi klientami, a to chyba najlepszy dowód na to, że są zadowoleni z mojej pracy. Zupełnie nie dziwi ich już także to, że staram się nieustannie znajdować dla nich tańsze propozycje polis. W każdym miesiącu trafiają do mnie również nowi klienci. Zazwyczaj szukają oni polis, kiedy stara się kończy, a propozycja jej przedłużenia jest dosyć droga.Poniżej przedstawię zaledwie kilka przykładów, które wskazują na to, jak duże mogą być różnice w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dodam tylko, że nie mam skłonności do ofertowania polis z konkretnych firm. Zawsze kieruję się atrakcyjnością oferty z punktu widzenia klienta. Czasami jest tak, że dla danego klienta towarzystwo ubezpieczeniowe „A” jest najdroższe, a „B” jest najtańsze, a dla klienta o innych parametrach może być dokładnie odwrotnie. Sugerowane transfery z jednego towarzystwa do drugiego, o których piszę poniżej, nie świadczą o tym, która polisa jest tańsza. Rozpatrujemy konkretny przypadek. U innego klienta te kalkulacje prawdopodobnie nie będą miały żadnego odniesienia.

Klient 42 lata. Potrzebuje jedynie OC. Samochód Hyundai i30, 2016 rok. Silnik Benzynowy. Klient dostał propozycję przedłużenia opłacania składki w link4 za 1003 złote. Propozycje z innych towarzystw były w zakresie 680 do 1642 zł. Klient wybrał ofertę HDI i zaoszczędził ponad 300 złotych na zmianie towarzystwa ubezpieczeniowego.


Klientka 29 lat. Potrzebuje samo OC + NNW. Samochód Renault Clio, 2014 rok. Silnik Benzynowy. Klientka dopiero kupiła ten samochód. Komis zaproponował zawarcie polisy w Generali. Składka 1615 złotych Propozycje z innych towarzystw były w zakresie 720 do 1700 zł. Klientka zaoszczędziła ponad 895 złotych na zmianie towarzystwa ubezpieczeniowego na PZU.


Klient 45 lat. Kończy mu się polisa pakietowa OC + AC. Samochód Nissan Qashqai. Propozycja Ergo Hestia 2420 zł.  Propozycje z innych towarzystw były w zakresie 1800 do 4800 zł. Klient zaoszczędził ponad 515 złotych na zmianie towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo klient zyskał bardziej obszerny pakiet assistance, ochronę zniżek oraz amortyzację części.

 


Klient 56 lat + 18 letnia córka jako współwłaściciel. W ciągu 2 tygodni kończy się obecna polisa w Link4. Propozycja ze strony towarzystwa – 2100 złotych. Propozycje z innych towarzystw były w zakresie 950 do 12.500 (tak – dwanaście tysięcy) zł. Klient zaoszczędził ponad 1150 złotych na zmianie towarzystwa ubezpieczeniowego.


To tylko przykłady tego, jak łatwo i szybko można zaoszczędzić conajmniej kilkaset złotych na zwykłym, obowiązkowym ubezpieczeniu. Wystarczy skontaktować się ze mną, żeby sprawdzić ofertę kilkunastu największych firm ubezpieczeniowych. Dla Państwa moja usługa jest zupełnie darmowa, więc można potraktować kalkulację wyłącznie orientacyjnie.

Jeśli zastanawiacie się Państwo, czy lepiej skorzystać z agenta ubezpieczeniowego, czy porównywarki internetowej, to musicie Państwo zrozumieć jak działają porównywarki. Tak naprawdę są one wyłącznie kalkulacjami i generatorami leadów (potencjalnych klientów) dla różnych firm. Wypełniając formularz Państwa dane trafiają do wszystkich firm ubezpieczeniowych, kredytowych i marketingowych. Nie odgonicie się Państwo od telefonów od przeróżnych firm i spam – maili. Jeżeli zależy Państwu na znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia, to sugeruję zlecić poszukiwania osobie, która właśnie tym się zajmuje, a nie porównywarce, która za pomocą jednego kliknięcia wysyła Państwa dane do kilkudziesięciu lub kilkuset firm.

Moje biuro mieści się w Chorzowie, ale obsługuję klientów z całej Polski. Poniżej zamieszczone są dane kontaktowe. Serdecznie zapraszam.

tel. 793-366-398

mail. ubezpieczenia@damian-jarczyk.pl

adres: Chorzów 41-500, ul. Sienkiewicza 1/2.