Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że profesjonalny doradca kredytowy jest im potrzebny. Polacy to naród wszystko wiedzący i często trudno nam się przyznać, że czegoś nie wiemy albo coś jest naszą słabszą stroną. Kiedy zatem powinniśmy zdecydować się na wizytę u doradcy kredytowego?

 

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Tak naprawdę niemal każda styczność z finansami powinna odbywać się przez wyspecjalizowanego doradcę. Tak samo jak samochód naprawia się u mechanika, bo on lepiej się na tym zna, tak i finanse powinniśmy zawierzać specjalistom z tej dziedziny. Większość ludzi swój pierwszy kredyt bierze w banku, w którym prowadzi rachunek. W Polsce można wyróżnić kilkanaście znaczących i liczących się banków. Każdy z nich ma inną ofertę dla różnych grup zawodowych, wiekowych oraz różnie podchodzą do zdolności i historii kredytowej. Prawdopodobieństwo, że akurat w naszym banku jest najlepsza oferta dla nas jest znikome. Warto więc spotkać się z ekspertem czy doradcą kredytowym i przeanalizowanie ofert wszystkich banków i skonfrontowanie ich z ofertą, którą otrzymaliśmy w naszym banku. 

Kiedy nasza sytuacja finansowa jest dobra, to wysokość raty może nie być aż tak istotna, a wyższa rata nie wpłynie na pogorszenie się naszych finansów. Bywa jednak, że sytuacja życiowa zmusza do zaciągnięcia kredytu tzw. pod korek, czyli do maksymalnego dostępnego limitu. Wtedy istotna jest każda złotówka na racie. Bez dobrego doradcy kredytowego może się okazać, że mocno przepłacimy. O ile dla dobrych klientów, czyli z dobrą historią i zdolnością, banki przygotowują oferty atrakcyjne, to dla klientów o podwyższonym ryzyku kredytowym oferty mogą się od siebie droższe nawet dwukrotnie.

 

Kiedy przestajemy panować nad swoimi finansami?

Jeżeli sam uznasz, że masz problemy z kredytami i nie do końca panujesz nad swoimi finansami, to jest to wyraźny sygnał, że bez fachowej pomocy może być trudno wyjść z kredytowej pułapki. Dla osób, których zdecydowana większość dochód jest przeznaczana na spłatę kredytów, interwencja doradcy kredytowego jest koniecznością. Z moich doświadczeń wynika, że najważniejsza jest świadomość tego, że popadamy w długi i, że sami sobie nie poradzimy. Wtedy należy działać szybko, bo niejednokrotnie każdy dzień zwłoki ma znaczenie.

 

Spotkanie ze mną, czyli doradcą kredytowych jest zupełnie darmowe. Można umówić się na wizytę i porozmawiać zupełnie niezobowiązująco. Dalsze działania ustalamy razem, a celem wspólnym moim i moich klientów jest możliwie największe oszczędności na kredycie. Klient na takim spotkaniu może jedynie zyskać, więc nie widzę powodu do tego, żeby się nie spotkać. 

 

Czy warto się spotkać z doradcą kredytowym?

Często słyszę, że „w moim przypadku już się nic nie da zrobić” lub „moja sytuacja jest wyjątkowo trudna” i inne podobne zdania. Zdaję sobie sprawę, że w trudnej sytuacji wydaje się, że nie ma już nadziei, ale proszę mi wierzyć, że wydostawałem klientów z takich opresji, że po wypłaceniu kredytu nie mogli uwierzyć, że się udało. 

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na niezobowiązujące spotkanie. Ze względu na dużą ilość klientów muszę pracować z kalendarzem, więc umówić się trzeba na konkretny dzień i o konkretnej godzinie. Jeśli jest potrzeba, to spotkam się zarówno o 7 rano, jak i o 20 wieczorem. Nie masz nic do stracenia, więc dzwoń.

Kontakt: 793-366-398

mail: kontakt@damian-jarczyk.pl