TAK! Może i to w sytuacji, w której najbardziej tego potrzebujemy. Mając polisę na życie nie unikniemy wypadku, czy ciężkiej choroby, ale gdy już się to wydarzy, będziemy mieli pieniądze, żeby się leczyć.

 

Kto powinien zastanowić się nad ubezpieczeniem na życie?

Tak naprawdę jest to produkt przeznaczony dla osób świadomych tego, że coś może się wydarzyć. Na co dzień nie myślimy o tym, że w drodze do pracy może zdarzyć się wypadek albo  o tym, że zachorujemy na raka. Jednak codziennie o takich przypadkach słyszymy.

Jeśli już mamy świadomość tego zagrożenia to powinniśmy sobie zadać pytanie, jak będzie wyglądało nasze życie np. po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby? Czy jeśli zachorujemy na raka, a nasze życie będzie zależało od zabiegu kosztującego 100 tysięcy, to czy stać nas na to?

Albo co się stanie, jeśli w skutek wypadku stanę się inwalidą? Czy nadal będę mógł pracować i żyć na podobnym poziomie?  Czy w przypadku mojej śmierci, moja żona/mąż i dzieci będą mieli z czego żyć? Czy będą w stanie spłacać np. kredyt hipoteczny na dom?

Problemem największym jest to, że zazwyczaj zaczynamy myśleć o ubezpieczeniu wtedy, kiedy jesteśmy chorzy, a nie wtedy kiedy dopisuje nam zdrowie, jesteśmy sprawni i możemy bez problemu płacić składkę.

Pamiętajmy, że te same choroby czy wypadki mogą też przytrafić się naszym dzieciom. Każdy spotyka się w internecie z publicznymi zbiórkami pieniędzy dla chorego dziecka. Zdeterminowani rodzice zrobią dla swoich dzieci wszystko, żeby te wyzdrowiały. Niestety, rodzice zdrowych dzieci nie zawsze myślą o potencjalnych nieszczęściach.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia na życie?

Podczas rozmowy z klientami badam przede wszystkim ich potrzeby i wspólnie analizujemy, czego tak naprawdę potrzebują. Pod uwagę brany jest przede wszystkim zawód ubezpieczonego, hobby czy wpływ ew. zdarzeń na życie ubezpieczonego. Przykładowo, złamany palec u chirurga może spowodować brak możliwości wykonywania zawodu, a dla kierowcy ciężarówki jest to nieznaczny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego właśnie konieczna jest wnikliwa analiza potrzeb.

                                                                

Ile kosztuje dobra polisa na życie?

To wszystko jest uzależnione od kliku czynników. Przede wszystkim istotny jest zakres ubezpieczenia. W pierwszej kolejności określamy sumę ubezpieczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego. Dodatkowo, określamy szereg ubezpieczeń dodatkowych, takich jak wystąpienie poważnych zachorowań, operacje, czy uszczerbki na zdrowiu, powstałe w wyniku wypadków. Lista zakresów dodatkowych jest bardzo długa.

Drugą zmienną, która wpływa na wysokość składki jest wiek ubezpieczonego. Im szybciej wykupimy polisę, tym niższą składkę będziemy opłacać. Składka dla 30 latka może być nawet kilkukrotnie niższa niż dla 60 latka. Niektórzy wydają na ubezpieczenie 100, czy 150 złotych, ale nie brakuje klientów wydających nawet kilkaset złotych miesięcznie. Klienci dopasowują sobie wymagany zakres do możliwości finansowych.

 

Jak wygląda wykupienie polisy na życie?

Przede wszystkim trzeba się ze mną skontaktować. Krótka rozmowa pozwoli mi ocenić czego tak naprawdę Państwo potrzebują. Później przechodzę do kalkulacji składki w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Mam w ofercie kilkanaście towarzystw, w których konfiguruję polisę. Przedstawiam Klientowi zazwyczaj 2-3 propozycje, które wydają się najbardziej rozsądne. Tłumaczę przy tym cechy każdej z polis. Jeżeli Klient akceptuje którąś z propozycji, to przechodzimy do finalizacji. Klient podpisuje polisę na życie, opłaca składkę i to wszystko.

Swoje biuro mam w Chorzowie, ale mogę też dojechać do klienta. Wszystkie te sprawy można też załatwić online, jest to bardzo wygodne. Najłatwiej skontaktować się ze mną telefoniczne 793-366-398 lub mailowo ubezpieczenia@damian-jarczyk.pl. Można mnie też znaleźć na Facebooku – Damian Jarczyk – Multiagent Ubezpieczeniowy.

Zachęcam do kontaktu, ponieważ moje usługi są zupełnie darmowe. Możecie Państwo wyłącznie zyskać.